Biblioteczka

Kim jesteś, o Niepokalana?

Kim jesteś, o Niepokalana?
Informacja prasowa, 3 kwietnia 2019 r. Józef Maria Kaźmierczak OFMConv Kim jesteś, o Niepokalana? 104 str. format 120×180 mm oprawa miękka ISBN 978-83-7485-332-3 Cena det.

Informacja prasowa, 3 kwietnia 2019 r.

Józef Maria Kaźmierczak OFMConv
Kim jesteś, o Niepokalana?

104 str.
format 120×180 mm
oprawa miękka
ISBN 978-83-7485-332-3
Cena det. 15 zł

Premiera 6 kwietnia 2019

Słowa świętego Maksymiliana zawarte w tytule – Kim jesteś, o Niepokalana? – towarzyszyły mu przez całe życie, w którym nieustannie odkrywał nowe wymiary piękna Niepokalanej Matki Boga. Święty Maksymilian był nie tylko szczególnym czcicielem Maryi. On żył zachwytem nad Niepokalaną! Był w Niej autentycznie zakochany.
Kim jesteś, o Niepokalana? pomaga, w ślad za świętym Maksymilianem, zachwycić się tajemnicą i pięknem Maryi. Dotyka zagadnienia świętości Maryi, zjednoczenia z Duchem Świętym, Jej kobiecości i czystości. Oprócz rozważań mariologicznych, porusza tematykę naszej codzienności w odniesieniu do postaw Maryi, mówiąc o maryjnym aspekcie naszego istnienia czy na Jej przykładzie pokazując, że żyjemy dla Chrystusa. Przewodnikiem po wszystkich poruszanych zagadnieniach jest święty Maksymilian – najwierniejszy czciciel Niepokalanej.

– 125 rocznica urodzin św. Maksymiliana Marii Kolbe –

O autorze:
Józef Maria Kaźmierczak OFMConv urodził się 13 II 1950 roku. Po szkole średniej wstąpił do seminarium duchownego i został kapłanem w zakonie franciszkańskim 8 XII 1977 roku. Wybrał ten zakon z powodu zainteresowania osobą św. Maksymiliana Kolbego i jego nauką maryjną. Zaciekawienie tą tematyką owocowało również później – w temacie pracy magisterskiej Koncepcja czystości według pism św. Maksymiliana Kolbego, w pracy rekolekcyjno-misyjnej, w wielu artykułach i książeczkach wydanych pod ogólnym tytułem Matka Chrystusa w idei św. Maksymiliana. Książka Kim jesteś, o Niepokalana? jest zwieńczeniem pewnego etapu jego życiowych poszukiwań.

A to już wiesz?  Idea franciszkańska o. Stanisława Jaromiego OFMConv

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy