Biblioteczka

Święty z miotłą! Poznaj patrona ŚDM w Panamie – św. Martina de Porres!

Święty z miotłą! Poznaj patrona ŚDM w Panamie – św. Martina de Porres!
Informacja prasowa, 9 stycznia 2019 r. Magda Kwit, br. Bogdan Pławecki OFMConv Święty nie z tej ziemi. Opowiadanie o Martinie de Porres 112 str. oprawa

Informacja prasowa, 9 stycznia 2019 r.

Magda Kwit, br. Bogdan Pławecki OFMConv
Święty nie z tej ziemi.
Opowiadanie o Martinie de Porres

112 str.
oprawa twarda
ISBN 978-83-7485-325-5
Cena det. 27 zł

Patronat medialny: NIEDZIELA

Na kilka dni przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie, oddajemy w Państwa ręce książkę o jednym z patronów tego wydarzenia – św. Martinie de Porres. Nieznany dla wielu Peruwiańczyk urodził się jako nieślubne dziecko hiszpańskiego rycerza i wyzwolonej Afrykanki, co wówczas – na przełomie XVI i XVII wieku – było przyczyną wielu kłopotów i co jasno określało jego status społeczny. Martin, mimo swojego pochodzenia i koloru skóry, nie poddawał się. Uważał, że naśladowanie Jezusa to zawody o mistrzostwo świata w miłości, a ta wyraża się nie tylko w czynieniu dobra wszystkim bez wyjątku, ale objawia się także w umiejętności znoszenia różnego typu przeciwności losu i rozmaitych przykrości. Bożą mocą leczył, uzdrawiał, cierpliwie słuchał i dawał dobre rady wszystkim, którzy ich potrzebowali. Wyróżniała go wielka pokora i chęć pomocy każdemu wokół, nawet zwierzętom, dlatego dzisiaj często mówi się o nim Brat Miotła albo św. Franciszek Ameryki. Zmarł w opinii świętości mając 70 lat.
W prezentowanej książce, choć została napisana z myślą o młodszych czytelnikach, każdy znajdzie coś dla siebie. Lekki język, szybka akcja i barwne ilustracje spodobają się tak dzieciom, jak i dorosłym. Nie zabraknie też fragmentów pełnych humoru!
To wspaniała lektura nie tylko dla uczestników Światowych Dni Młodzieży w Panamie – św. Martin jest postacią, którą powinien poznać każdy. Jego historia uczy nas, że to nie kolor skóry czy pochodzenie, ale postawa serca i dobro okazywane innym stanowi o wartości człowieka.

O autorach:
br. Bogdan Pławecki – franciszkanin, misjonarz pracujący w Peru. Autor opowiadania dla dzieci o Męczennikach z Pariacoto „Pogromcy Czerwonego Smoka”.
Magda Kwit – autorka książki dla dzieci „Chcę być świętym!” o Męczennikach z Pariacoto.

A to już wiesz?  Marjon van Dalen, Kalifat albo śmierć

hastagi na stronie:

#św Martinie de Porres

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy