Biblioteczka

Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna

Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna
Informacja prasowa, 4 października 2018 r. “Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna” – poznaj papieża Franciszka! Nowość Bratniego Zewu Massimo Borghesi Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna.

Informacja prasowa, 4 października 2018 r.

“Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna” – poznaj papieża Franciszka! Nowość Bratniego Zewu

Massimo Borghesi
Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna. Dialektyka i mistyka
tłum. Dariusz Chodyniecki

472 str.
oprawa miękka
ISBN 978-83-7485-322-4
Cena det. 59 zł

Książka Massimo Borghesiego Jorge Mario Bergoglio. Biografia intelektualna jest pozycją wyjątkową wśród wielu książek poświęconych papieżowi Franciszkowi, jakie ukazały się w ostatnim czasie. Borghesi analizuje biografię Bergoglia z nieco odmiennego punktu widzenia. Pisarz konstruuje rzetelne studium docierając w nim do źródeł myśli Franciszka, by następnie prześledzić jej intensywny rozwój, za sprawą takich myślicieli i intelektualistów jak Erich Przywara, Henri de Lubac, Gaston Fessard, Hans Urs von Balthasar, Amelia Podetti czy Albert Methol Ferré. Autor podkreśla również ogromy wpływ Ćwiczeń duchowych Ignacego z Loyoli oraz tak cenionej przez papieża poezji i literatury latynoamerykańskiej. Dzięki książce Massimo Borghesiego czytelnik może nie tylko prześledzić intelektualny i duchowy rozwój Jorge Mario Bergoglia, ale też lepiej zrozumieć obecną działalność papieża, jego troskę o ubogich i odrzuconych, niestrudzoną posługę duszpasterską i przeprowadzane przez niego reformy.

O autorze:
Massimo Borghesi jest profesorem filozofii moralnej na Wydziale Literatury i Filozofii Uniwersytetu w Perugii. Współpracuje z wieloma ważnymi ośrodkami akademickimi oraz czasopismami naukowymi. Jest autorem znakomitych monografii, w tym tomów o Auguście Del Noce, Georgu Heglu i Romanie Guardinim. Niniejsza publikacja to jego pierwsza książka, która została opublikowana w języku polskim.

A to już wiesz?  Skandale w historii Kościoła

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy