Biblioteczka

Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie

Informacja prasowa 26.05.2017 r. Gerhard Lohfink, „Jeśli nie na ziemi, to gdzie?”, liczba stron: 216 , cena: 25,00 zł, ISBN: 978-83-8065-119-7 Nieoczywiste myśli o Bogu

Informacja prasowa 26.05.2017 r.

Gerhard Lohfink, „Jeśli nie na ziemi, to gdzie?”, liczba stron: 216 , cena: 25,00 zł, ISBN: 978-83-8065-119-7

Nieoczywiste myśli o Bogu i świecie

Jeśli nie na ziemi, to gdzie? to duchowe przemyślenia znanego kapłana i biblisty. Krótkie i zwięzłe. Czasem prowokacyjne, humorystyczne, czasem spokojne i wyważone, zawsze jednak pełne mądrości.

Jeśli nie na ziemi, to gdzie? to zbiór miniatur celnych i nierzadko humorystycznych przemyśleń na temat wiary, Kościoła, społeczeństwa, nauki, polityki. Gerhard Lohfink, wbrew powszechnym dziś tendencjom do ugłaskiwania spraw, chętnie idzie pod prąd, stawia tę czy inną kwestię w nowym świetle i w nieoczekiwanym kontekście, by w ten sposób stworzyć przestrzeń dla duchowej epifanii.
Książka Jeśli nie na ziemi, to gdzie? wraz z tytułami Jeśli nie dzisiaj, to kiedy? i Większa radość jest z dawania tworzą nową serię wydawniczą Widok z Sykomory.

O serii Widok z Sykomory
Zacheusz, człowiek niewielkiego wzrostu, musiał wspiąć się na sykomorę, by zobaczyć Jezusa. Ale siedząc wśród jej rozłożystych konarów, zobaczył również siebie i swoje życie. Zobaczył i zmienił. Niekiedy i my potrzebujemy „wspiąć się na sykomorę”, by nabrać odpowiedniej perspektywy. Temu właśnie służą niewielkie książeczki, publikowane w tej serii – są jak gałęzie, z których możemy spoglądać na siebie, na swoją wiarę i dostrzec to, co istotne.

O autorze:
Gerhard Lohfink – kapłan, wybitny egzegeta Nowego Testamentu, emerytowany profesor Uniwersytetu w Tybindze. Jest teologiem Katholische Integrierte Gemeinde, wykładowcą w Accademia per la Teologia del Popolo di Dio, znanym i uznanym autorem licznych publikacji na temat Nowego Testamentu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy