Wiadomości Branżowe

Na wakacje do Turcji! Do Bodrum! Albo do Aquaparku!

Jak sprawdzić zainteresowania ludzi? Odpowiedź wydaje się łatwa - wystarczy ich zapytać. O pułapce takiego rozumowania przekonują się jednak zarówno specjaliści badający opinie, jak i autorzy różnych sond czy ankiet. Pytani wprost mianowicie dość często celowo mijamy się z prawdą. A może nie pytać nas, a sprawdzić o co my pytamy? Tak, to lepszy trop. Przecież mało kto z nas przyzna się, że w Internecie najczęściej szuka tematyki związanej z seksem, mimo że statystyki popularnych wyszukiwarek są bezlitosne...  A czego szukamy na wakacje? Tu wskazówek może udzielić analiza sporządzona przez Qtravel.pl - polską wyszukiwarkę ofert turystycznych.

 

Kierunek - Turcja

Idealne wakacje - przynajmniej według częstości zadawanych w czerwcu przez użytkowników internetowej wyszukiwarki ofert turystycznych Qtravel.pl pytań - to wypoczynek w Turcji, w Bodrum. Obowiązkowo z Aquaparkiem jako podstawową atrakcją dla najmłodszych - bo bardzo często szukamy również rodzinnych ofert dla dorosłych z dziećmi.

- Polacy, jeśli chodzi o główne kierunki planowanych kierunków wakacyjnych wojaży, nie odbiegają od innych Europejczyków. Szukamy tradycyjnych kierunków - chcemy wypoczywać w Turcji, Egipcie oraz Grecji i Chorwacji. To właśnie o oferty w tych czterech krajach najczęściej pytają użytkownicy naszej wyszukiwarki - mówi Agnieszka Grygiel, Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Qtravel.pl. - Odbiciem listy krajów jest zestawienie „ulubionych" kurortów - tureckie Bodrum, Ölüdeniz i Alanya czy egipskie Sharm el-Szejk i Hurgada to najczęściej poszukiwane miejsca na planowany wypoczynek. Nie poszukujemy zbyt często niekonwencjonalnych wakacji, w nietypowych miejscach. Chcemy po prostu z dziećmi lub sami odpocząć w dobrych warunkach, w znanych i sprawdzonych ośrodkach turystycznych - dodaje Agnieszka Grygiel .

Wakacji w Turcji dotyczy niemal 15 procent zapytań kierowanych do wyszukiwarki Qtravel.pl, o możliwości wypoczynku w Grecji  w czerwcu 2010 roku pytało 9,4 procent użytkowników Qtravel.pl (na konto Hellady dopisujemy chętnych na wypoczynek na Krecie - 3,1 procent zapytań - czy Rodos - 1,7 proc.). Następny w rankingu popularności Egipt to już tylko niecałe 9 procent zapytań, czwarta w rankingu Chorwacja - zaledwie 3,5 procent. O wypoczynek w słonecznej Hiszpanii pyta już zaledwie jeden na dwudziestu pięciu użytkowników Qtravel.pl.

 

- Zaskoczeniem dla nas było to, że uchodząca przez wiele lat za standardowe miejsce wakacyjnego wypoczynku Tunezja, nie cieszy się w tym roku popularnością. O ofertę turystyczną w tym kraju pyta zaledwie 1,5 procent naszych użytkowników, tyle samo co o wypoczynek w Bułgarii - mówi Agnieszka Grygiel . - Rośnie za to - choć nadal jest niewielki - udział zapytań w miejscach z perspektywy Polski mocno egzotycznych, coraz więcej osób zadaje pytania o imprezy turystyczne w Chinach czy na Malediwach - uzupełnia Agnieszka Grygiel.

Aquapark i rafa koralowa

Dla osób poszukujących atrakcyjnej formy wakacyjnego wypoczynku ważne jest nie tylko miejsce, ale również dodatkowe atrakcje. W przypadku sporej części wczasowiczów właśnie one decydują o wyborze konkretnej oferty - szczególnie osoby z dziećmi starają się tak zaplanować wypoczynek, by ich pociechy mogły korzystać z wielu atrakcyjnych dla nich rozrywek. Na dodatkowe elementy ofert turystycznych zwracają również uwagę miłośnicy aktywnego spędzania czasu.

Jakich urozmaiceń wakacyjnych wyjazdów szukają użytkownicy Qtravel.pl? W pierwszej dziesiątce wyszukiwanych dodatkowych atrakcji  związanych z imprezami turystycznymi te związane z dziećmi oraz aktywnym wypoczynkiem dzielą się niemal po połowie.

 

- Na pierwszym miejscu znalazły się aquaparki, czyli ulubione miejsca zabaw zarówno dzieci jak i wielu dorosłych. Ale poszukiwane są również oferty z możliwością zwiedzania raf koralowych, rejsami, zwiedzaniem czy grą w golfa - wyjaśnia Agnieszka Grygiel . - Wyszukiwane są także oferty  obejmujące rozrywki kierowane do dzieci - z możliwością korzystania z brodzików, zjeżdżalni lub specjalnie zaplanowanych dla najmłodszych zajęć, czyli animacji - dodaje Agnieszka Grygiel.

Wśród najpopularniejszych atrakcji znalazły się oczywiście te najczęściej kojarzone z wakacyjnym wypoczynkiem - jak basen oraz plaża.

Po wyborze miejsca i atrakcji pora zdecydować się na środek transportu - do wybranego kurortu w Turcji, Grecji czy Egipcie najczęściej chcielibyśmy dotrzeć samolotem. Transport lotniczy praktycznie deklasuje inne środki komunikacji. Użytkownicy Qtravel.pl stawiają na szybkość i wygodę - samolot jest więc oczywistym wyborem.


O Qtravel.pl
Serwis www.Qtravel.pl jest odpowiedzią na zapotrzebowanie użytkowników w zakresie prostej w obsłudze wyszukiwarki ofert turystycznych. Qtravel.pl to innowacyjne narzędzie do przeszukiwania ofert turystycznych największych organizatorów działających na rynku polskim. Opierając się na systemie wyszukiwania kontekstowego - poprzez wpisanie fraz - serwis Qtravel.pl pozwala w łatwy sposób odnaleźć interesującą ofertę. Qtravel.pl to również doradca i agent turystyczny, gwarantujący profesjonalną obsługę przed oraz posprzedażową.

Twórcą i właścicielem serwisu Qtravel.pl jest gdańska sp. z o.o. Q&Q.

 

 

 

 

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy